Św. Michał Archanioł

Modlitwa do św. Michała Archanioła:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce.

Św. Michał Archanioł

Św. Michał Archanioł

Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź mi obroną.
Niech mu rozkaże Bóg, pokornie prosimy.
A ty, Książe wojska niebieskiego, szatana i inne duch złe,
które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Św. Michał Archanioł
Patron Zgromadzeń założonych przez bł. Ks.Bronisława Markiewicza

Jego imię: Mi-cha-El czyli Któż jak Bóg wyznacza kierunek naszego życia. Ma ono wpływ na wszystkie wybory i decyzje całej Rodziny Zakonnej, jak i poszczególnej siostry. Jest naszą główną myślą życiową. I o tym także każda z nas chce świadczyć, że nie ma wartości większej nad Boga i że trzeba tylko Jego szukać, chwalić, Jemu towarzyszyć z Aniołami. Biblia kilkakrotnie wspomina o św. Michale Archaniele: Dn 10,13 oraz Dn 12,1; Ap 12 i Jud 9.